چهار شنبه , اکتبر 27 2021
آموزش وردپرس
خانه / درباره مرکز
LaserHub

درباره مرکز

درباره مرکز

فعالیت خود را از ابتدای سال 1397  آغاز نموده است. هدف اصلی مرکز ارتباط هر چه بیشتر پروژه های تحقیقاتی و صنعتی است. متأسفانه یکی از موانع توسعه ارتباط دانشگاه و صنعت ضعف اطلاع‌رسانی درباره توانمندی‌های علمی دانشگاه هاست. دانشگاه‌ها لازم است دانش تولید شده را مستندسازی و با روش‌های مناسب اطلاع‌رسانی کنند تا با عرضه به بازار توجه متقاضیان را جلب کنند.

بعضی از صنایع نیز توان نیازسنجی آموزشی و پژوهشی ندارند. لذا یکی از مهمترین اهداف این مرکز تقویت پایه علمی در پروژه های تحقیقاتی و ارتباط آن با پروژه های صنعتی است. از این طریق مسائل و مشکلات موجود در صنعت شناسایی شده و با تکیه بر توان علمی، حل می شوند. در اینجا لازم است تا صنعتگران این اطمینان و اعتماد را پیدا کنند تا مسائل و مشکلات خود را از طریق تحقیق و توسعه در این مرکز و با کمک نیروی انسانی متخصص حل کنند. مرکز تحقیقات و خدمات صنعتی لیزرهاب (LaserHub) با در اختیار داشتن دستگاه های به روز و پیشرفته صنعتی و آزمایشگاهی و با تکیه بر توان علمی و فنی تیم خود که از مجرب ترین مهندسان در رشته های متالورژی، مکانیک و برق هستند، آماده انجام پروژه های گوناگون و پیچیده در حوزه جوشکاری، برشکاری و حکاکی با لیزر می باشد. 

 

پروژه های صنعتی و تحقیقاتی

مرکز لیزرهاب در دو سال اخیر موفق به انجام بیش از 20 پروژه تحقیقاتی و صنعتی در حوزه های نفت و گاز، انرژی، پزشکی، صنایع فلزی و … شده است. جوشکاری لیزر باتری قلب و نازل تزریق در حوزه پزشکی، جوشکاری لیزر شفت های چهارزمانه و قالب های کیک در حوزه صنایع فلزی، جوشکاری لیزر فشار سنج، دیافراگم و ترموکوبل در حوزه نفت و گاز و جوشکاری لیزر تعمیری مبدل های حرارتی و پره توربین های گازی در حوزه انرژی بخشی از پروژه های انجام شده در این مرکز می باشد. همچنین این مرکز شرایط را برای دانشجویان رشته های مهندسی متالورژی و مکانیک جهت انجام پروژه های دانشگاهی خود مهیا کرده است.

برای آگاهی از آخرین پروژه های انجام شده، به کانال تلگرام این مرکز به نشانی LaserHub2018@ مراجعه کنید.

LaseHub2018@